Zamów katalog
Nie masz czasu?

Imprezy grupowe

WYJAZDY GRUPOWE

Poniższa oferta skierowana jest do klienta grupowego.

Zamieszczone poniżej wycieczki, to jedynie propozycje – na Państwa życzenie zmodyfikujemy odpowiednio program lub stworzymy zupełnie nowy według Państwa sugestii – tak, aby jak najbardziej odpowiadał Państwa wymaganiom.

INDYWIDUALNY OPIEKUN - Specjalnie dla naszego Klienta Korporacyjnego, doświadczony personel z naszej firmy przygotuje pakiet świadczeń spełniający przedstawione oczekiwania. Ofertę dostosowujemy do indywidualnych potrzeb naszego klienta. Nie ma dla nas rzeczy niemożliwych! Im bogatszy i bardziej oryginalny program, tym lepsze i trwalsze wrażenia pozostające w pamięci uczestników.

Ceny kalkulujemy indywidualnie, dostosowując  program do życzeń i wymagań Klientów, jak i do terminu wyjazdu.

Zachęcamy do kontaktu.

W ramach współpracy proponujemy atrakcyjne rabaty, prowizje, a także bezpłatne miejsca na realizowane imprezy i inne atrakcyjne świadczenia.

Oferujemy spotkanie z przedstawicielem naszego biura, który przedstawi propozycje i omówi szczegóły oferty.

 

Wybrane propozycje:


 

coimbra-1.jpg

PORTUGALIA: wycieczka objazdowa

Portugalia: Lizbona - Sintra -  Obidos - Nazare - Alcobaca - Batalha - Fatima - Coimbra - Porto - Braga - Santiago de Compostella - Oporto - Dolina Douro

 

Dzień 1

Transfer z lotniska do hotelu. Transfer z lotniska do hotelu.Kolacja i nocleg w hotelu Lizbony.

Dzień 2

 • Lizbona

Śniadanie w hotelu. LIZBONA. Przejazd przez Parque Eduardo VII, z  którego można podziwiać znakomity widok panoramiczny całego miasta. Park nazwany tak w 1903 roku, kiedy król Anglii (o tym samym imieniu) odwiedził Portugalię. Wtedy właśnie nazwę parku zmieniono na jego cześć.
Następnie pospacerujemy przez Alfama – jedna z najstarszych dzielnic miasta. Wizyta do Alfama to wizyta do architektury, dźwięków i zapachów sędziwej Lizbony.
Kontynuujemy naszą wycieczkę wizytą do Belem, dzielnicy gdzie znajdują się słynne zabytki powiązane z Portugalskimi Odkryciami XV i XVI wieku: Wieża Belem, Pomnik Odkryć Geograficznych oraz Klasztor Hieronimitów.
Wieża Belem jest jedną z największych atrakcji turystycznych stolicy Portugalii. Zbudowana jest w stylu manuelińskim. Wieża Belem została wpisana do listy Światowego Dziedzictwa UNESCO.
Wybrzeże Belem ozdabia także imponujący Pomnik Odkryć Geograficznych, zbudowany w 1960 r  w pięćsetną rocznicę śmierci księcia Henryka Żeglarza.
Również w Belem, we wspaniałym Empire Square, znajduje się Klasztor Hieronimitów. Budowa klasztoru rozpoczęła się w 1502 z inicjatywy króla Manuela I i zakończyła się sto lat późnej. W klasztorze, który został zapisany do listy Światowego Dziedzictwa UNESCO, godnymi uwagi są fasada i kościół.
Kolacja i nocleg w hotelu w Lizbonie.


Dzień 3

 • Królewska Sintra

Zaczynamy naszą wycieczkę z zwiedzania Narodowego Pałacu Queluz, zbudowanego z inicjatywy Pedro III jaką królewską rezydencję. Często porówniany z Pałacem Versailles jest jednym z najpiękniejszych przykładów portugalskej architektury XVIII wieku. Wiele pokoi zostałe ozdobione w stylu rocaille, na przykład wspaniała Sala Tronowa, ze ścianami, które są wyłożone lustrami i imponującymi złoconymi rzeźbieniami. Otoczające ogrody są obogacone fontannami i dekoracyjnymi stawami.
Sintra została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO.
Póżniej odwiedżimy Narodowy Pałac w Sintrze, znany też jako Królewski Pałac, unikalny przykład wśród innych średniowiecznych pałaców w Portugalii.
Następnie zawitamy do malowniczego sioła Cascais, pierwotnie to była mała wioska rybacka do której podczas drugiej Wojny Światowej przejechali dużo uchodzów i wygnanców. Między innymi, wsród nich byli także Grafy z Barcelony, Król Humbert II z Włoch i  Król Carol II z Rumunii.
Przejazd przez wspaniałe plaże wzdłuż wybrzeża Estoril, gdzie mamy okazję ujrzeć znakomite ogrody botaniczne słynnego Casino Estoril, największego w całej Europie.


Dzień 4

 • Lizbona / Óbidos / Nazaré / Alcobaça / Batalha / Coimbra

Wizyta w Óbidos, średniowieczne miejsowość, otoczona murami zamku. Tu możemy zobaczyć dużo zabytków architektury religijnej i malownicze skupisko śnieżnnobiałych domów z balkonami z balustradami z kutego żelaza.
Póżniej zawitamy do Nazaré, wioski rybackiej z malowniczą piaszczystą plażą, gdzie nawet dziś możemy zobaczyć rybaków którzy naprawiają swoje sieci oraz suszą ryby przy kolorowych łódkach. Domki rybackie i strome urwiska nad morzem sprawiają iż wioska rybacka jest jednym z najbardziej atrakcyjnych turystycznie miejsc.
Kontynuujemy naszą wycieczkę wizytą w Alcobaça, gdzie odwiedżimy słynny Klasztor Cystersów Świętej Marii, gdzie znajdują się mogiły D. Pedro i  D. Inês, protagonistów tragicznej historii miłości. Przebudowany parokrotnie w różnych stylach, z gotyckogo  w manueliński, ten klasztor jest jednym z najpiękniejszych zabytków kulturalnych w całem świecie.
W Batalha odwiedzimy Klasztor w Batalha, jedną z portugalskich historycznych miejsc, zbudowany z inicjatywy D. João I, w podziękowaniu za pomoc Matki Boskiej i zwycięstwo w bitwie pod Aljubarrotą (1385). Klasztor w Batalha jest jednym z najwspanialszych przykładów architektury i sztuki gotyku w Portugalii i został wpisany na na listę światowego dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego UNESCO.
Kolacja i nocleg w hotelu w Coimbrze.


Dzień  5

 • Oporto

W Coimbrze, na miejscu starodawnego Zamku pierwszych portugalskich królów, teraz możemy zobaczyć najstarszy uniwersytet w Portugalii i jeden z najstarszych w całej Europie. Zwiedzimy kaplicę uniwersytetu, a także jej wspaniałe wejście w stylu manuelińskim oraz biblioteką w stylu barokowym, gdzie znajduje się prawie 250 000 książek.
Potem odwiedzimy Se Vélha – jedną z najbardziej charakterystycznych zabytków architektury romańskiej w Portugalii. Budowa katedry rozpoczęła się po Bitwie pod Orique (1139), kiedy Afonso Henriques ogłosił się królem Portugalii i obrał Coimbra jako stolicę królestwa. Sé Velha ma wygląd małego zamku, z wysokimi ścianami uwieńczonymi blankami, z nielicznymi wąskimi oknami. Taki  wygląd  fortecy był powszechnym dla katedr tego czasu ze względu na wojowniczę atmosferę Rekonkwisty.
Przejazd przez Santa Clara-a-Velha, który był świadkiem tragicznej historii miłości D.Pedro i D. Inês. Założony w 1283, klasztor Santa Clara w Coimbrze został oddany zakonnicom „Classiras”, które w 1677 ze względu na powtarzające się powodzie rzeki Mondego, przeniosły się do nowego budynku na wyższym miejscu.  Dlatego pierwotną budowlę zostało naszwano Santa Clara-a-Velha.
Następnie odwiedzimy miasto Porto, które jest drugim co do wielkości w państwie i leży u ujścia rzeki Douro. Zwiedzimy  kościół Św. Franciszka, który zbudowany jest w stylu gotyckim XVII wieku. Potem odwiedzimy Palácio da Bolsa, który został zbudowany w XIX wieku.
Następnie zatrzymamy się w dzielnicy Ribeira i zobaczymy jeden z najlepiej zachowanych miejskich rejonów w Portugalii. Dzielnica Ribeira w Porto, została wpisana na listę świątowego dziedzictwa UNESCO.
Później zaczniemy rejs statkiem po rzece Douro (opcjonalne). Ta godzinna wycieczka daje możliwość państwu dowiedzić trochę więcej z historii miasta, którą wykrywają charakterystyczne mosty: most D. Maria Pia, pierwsza poważna praca Gustava Eiffela i most D. Luis I, zaprojektowany przez Teófilo Seyrig, partnera Eiffela. Podczas rejsu można zobaczyć wiele budynków, które są ułożone wzdłuż wąskich i krętych uliczek. 
Po rejsie zawitamy na degustację wina w Vila Nova de Gaia. Tu znajdują się najsłynniejsze wina portigalskie, które dojrzewały pod charakterystycznymi czerwonymi dachami, dominującymi w sercu miasta. 
Kolacja i  nocleg w hotelu  w Porto.


Dzień 6

 • Oporto / Viana do Castelo / Santiago de Compostela / Oporto

Przejazd  wzdłuż zielonych szlaków Regionu Minho do Viana do Catelo. Pomiędzy morzem a rzeką i górami, Viana do Castelo rozprościera się wzdłuż wybrzeża rzeki Lima, w miejscu gdzie rzeka wpada do oceanu. Na wzgórzu Świętej Luzii znajduje się Bazylika o tym samym imieniu, zbudowana na wzór Sacré Couer w Paryżu. W masywnej kopule godnymi uwagi są trzy rozety, które oświetlają wnętrze ozdobione dekoracją freskową. Stąd możemy zobaczyć przepiękny panoramiczny widok miasta.
W Santiago de Compostela na nas będzie czekał miejscowy przewodnik, który odprowadzi wycieczkę po tym świętym mieście, pielgrzymkowej stolicy Galicji.
Spacerujemy  wzdłuż uliczek Santiago aż do Katedry z XII wieku. Godnymi uwagi tu są srebrna krypta Św. Tiago i główny ołtarz, gdzie znajduje się figura Apostoła Św. Tiago.
Póżniej zawitamy do centrum „la Plaza de Obradoiro”. Ta imponująca część miasta zdominowana jest przez olbrzymią fasadę katedry w stylu barokowym, z dwoma wspaniałymi wieżami po bokach.
Tu znajduje się też Pałac Raxoi, budowla w stylu neoklasycznym, w której obecnie znajduje się siedziba władz miejskich. W centrum możemy też zobaczyć Hostal de los Reyes Catolicos i Kolegium San Jeronimo.
Powrót do Oporto. Kolacja i nocleg w Oporto.


Dzień 7

 • Oporto / Aveiro / Fatima / Lizbona

Aveiro, które znajduje się przy ujściu rzeki Vouga, jest naszym kolejnym przystankiem. Tak zwana „Parque Natural de Ria” to rozległa laguna, gdzie rzeka Vouga uchodzi do Oceanu Atlantyckiego. Miasto jest labiryntem kanałów, gdzie mnóstwo kolorowych łodek pływają wzdłuż.
Tu zrobimy małą wycieczką na statku po kanałach, podczas której będziemy podziwiać  fasady Art Noveau, które nadają miasteczku niezwykły urok.
Po wycieczce będzie trochę wolnego czasu. Polecamy wtedy pójśc i poczastować się „ovos moles”, miejscową wyjątkową jajecznicą.
Wizyta w Fatimie, gdzie odwiedzimy Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej, które znajduje się w Cova da Iria i jest jednym z najważniejszych sanktuariów maryjnych w całym świecie.
Możemy zobaczyć tutaj też Bazylikę, miejsce modlitw oraz Kaplicę Objawień. Wnętrze Bazyliki zbudowne jest w niezwykle prostym, architektonicznym stylu. Tu znajdują się groby trzech młodych pastuszków .
Kolacja i nocleg w hotelu  w Lizbonie.


Dzień 8

 • Transfer na lotnisko w Lizbonie

Wykwaterowanie z hotelu. Transfer na lotnisko. Wylot do Polski.

 

 

Liczba osób w grupie 8-13 14-18 19-24 25-30 31-37 38-44 45-52
Cena od osoby 3585 zł 2520 zł 2220 zł 2110 zł 2025 zł 1985 zł 1965 zł

 

Pakiet świadczeń zawartych w cenie:

 • 4 noclegi w Hotelu 3* w Lizbonie z wyżywieniem HB (śniadanie i obiadokolacja) z napojami w cenie
 • 2 noclegi w Hotelu 3* w Porto z wyżywieniem HB (śniadanie i obiadokolacja) z napojami w cenie
 • 1 nocleg w Hotelu 3* w Coimbra z wyżywieniem HB (śniadanie i obiadokolacja) z napojami w cenie
 • transfer z lotniska w dniu przylotu i wylotu
 • transport klimatyzowanym autokarem podczas całej wycieczki

 

Opcjonalnie możliwość skorzystania:

 • rejs statkiem po rzece Duro +10 Euro/osoba
 • obiady - koszt jednego posiłku (3 dania i napój) od 21 Euro do 35 Euro
 • dopłata do pokoju 1 osobowego - na zapytanie, cena uzależniona od hotelu

 

Cena nie obejmuje:

 • kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów oraz usług przewodnika (ok. 50 Euro od osoby)
 • opieka pilota polskiego na całej trasie (łącznie z przelotem) - usługa dodatkowo płatna
 • kosztu biletu lotniczego Polska - Portugalia - Polska
 • ubezpieczenia (KL, NNW i bagaż) - koszt pakietu podstawowego ok. 25 zł od osoby

 

« wróć

Biuro Podróży WATRA TRAVEL, 20-016, ul. Narutowicza 30 tel. +48 81 743 76 56, +48 22 389 76 56, tel. kom. +48 726 06 56 66 fax. +48 81 743 77 75,

design & engine: adm-media.pl