Zamów katalog
Nie masz czasu?

Imprezy grupowe

WYJAZDY GRUPOWE

Poniższa oferta skierowana jest do klienta grupowego.

Zamieszczone poniżej wycieczki, to jedynie propozycje – na Państwa życzenie zmodyfikujemy odpowiednio program lub stworzymy zupełnie nowy według Państwa sugestii – tak, aby jak najbardziej odpowiadał Państwa wymaganiom.

INDYWIDUALNY OPIEKUN - Specjalnie dla naszego Klienta Korporacyjnego, doświadczony personel z naszej firmy przygotuje pakiet świadczeń spełniający przedstawione oczekiwania. Ofertę dostosowujemy do indywidualnych potrzeb naszego klienta. Nie ma dla nas rzeczy niemożliwych! Im bogatszy i bardziej oryginalny program, tym lepsze i trwalsze wrażenia pozostające w pamięci uczestników.

Ceny kalkulujemy indywidualnie, dostosowując  program do życzeń i wymagań Klientów, jak i do terminu wyjazdu.

Zachęcamy do kontaktu.

W ramach współpracy proponujemy atrakcyjne rabaty, prowizje, a także bezpłatne miejsca na realizowane imprezy i inne atrakcyjne świadczenia.

Oferujemy spotkanie z przedstawicielem naszego biura, który przedstawi propozycje i omówi szczegóły oferty.

 

Wybrane propozycje:


 

lizbona-reg-3.jpg

PORTUGALIA: najciekawsze miejsca

PORTUGALIA OBJAZDOWA

 

Dzień 1

Przylot. Transfer z lotniska w Lizbonie do hotelu w Figueira da Foz. Zakwaterowanie, kolacja w hotelu.

Dzień 2

 • Figueira da Foz / Lizbona / Figueira da Foz

Śniadanie w hotelu. LIZBONA. Przejazd przez Parque Eduardo VII, z  którego można podziwiać znakomity widok panoramiczny całego miasta. Park nazwany tak w 1903 roku, kiedy król Anglii (o tym samym imieniu) odwiedził Portugalię. Wtedy właśnie nazwę parku zmieniono na jego cześć.
Wycieczkę zaczynamy z odwiedzania „Baixa” (śródmieście) - serca miasta, a także jednego z najważniejszych, tradycyjnych terenów handlowych. Prawie całkowicie zniszczony przez trzęsienie ziemi w 1755,  „Baixa” później został odbudowany przez Marques de Pombal. Po tym zdarzeniu jest znany jako Baixa Pombalina. To jego zasługą jest obecna jednolita i prostoliniowa  architektura układu miasta.
Następnie pospacerujemy przez Alfama – jedna z najstarszych dzielnic miasta. Wizyta do Alfama to wizyta do architektury, dźwięków i zapachów sędziwej Lizbony.
Dzielnice sąsiadujące z Alfama to Mouraria i Castelo, gdzie odwiedzimy Castelo de Sao Jorge - zamek został zbudowany w X - XI wieku, kiedy Lizbona była jednym z istotniejszych mauretańskich portów.  

Obiad (opcjonalnie) : Resstauracja Leã D’Ouro

Kontynuujemy naszą wycieczkę wizytą do Belem, dzielnicy gdzie znajdują się słynne zabytki powiązane z Portugalskimi Odkryciami XV i XVI wieku: Wieża Belem, Pomnik Odkryć Geograficznych oraz Klasztor Hieronimitów.
Wieża Belem jest jedną z największych atrakcji turystycznych stolicy Portugalii. Zbudowana jest w stylu manuelińskim. Wieża Belem została wpisana do listy Światowego Dziedzictwa UNESCO.
Wybrzeże Belem ozdabia także imponujący Pomnik Odkryć Geograficznych, zbudowany w 1960 r  w pięćsetną rocznicę śmierci księcia Henryka Żeglarza.
Również w Belem, we wspaniałym Empire Square, znajduje się Klasztor Hieronimitów. Budowa klasztoru rozpoczęła się w 1502 z inicjatywy króla Manuela I i zakończyła się sto lat późnej. W klasztorze, który został zapisany do listy Światowego Dziedzictwa UNESCO, godnymi uwagi są fasada i kościół.
Aby dobrze zakończyć dzień, zawitamy do znanej piekarni „Antiga confeitaria de Belem”. Tu możemy kupić przepyszne ciasteczka Pasteis de Belem, które są produkowane od 1837 roku, a recepta ich wypiekania objęta jest tajemnicą.

Powrót do hotelu w Figueira da Foz i kolacja.

Dzień 3

 • Figueira da Foz / Coimbra / Fátima / Batalha / Figueira da Foz

Śniadanie w hotelu. COIMBRA. W Coimbra, na miejscu Zamku pierwszych portugalskich królów, teraz możemy zobaczyć najstarszy uniwersytet w Portugalii i jeden z najstarszych w całej Europie. Zwiedzimy kaplicę uniwersytetu, a także jej wspaniałe wejście w stylu manuelińskim oraz wystawną biblioteką w stylu barokowym, gdzie znajdują się prawie 250 000 książek.
Potem odwiedzimy Se Vélha – jedną z najbardziej charakterystycznych zabytków architektury romańskiej w Portugalii. Budowa  katedry rozpoczęła się po Bitwie pod Orique (1139), kiedy Afonso Henriques ogłosił się królem Portugalii i obrał Coimbra jako stolicą królestwa. Sé Velha ma wygląd małego zamku, z wysokimi ścianami uwieńczonymi blankami i z nielicznymi wąskimi oknami. Taki  wygląd  fortecy był powczechnym dla katedr tego okresu ze względu na wojowniczą atmosferę Rekonkwisty. Katedra jest też znakomita dzięki jej imponującemu wejściu. Wejście jest jednym z miejsc, gdzie studenci (wyłącznie mężczyźni) w nocy, ubrani w akademicki strój, spiewają fado w stylu Coimbry.

Obiad (opcjonalnie) : Restauracja República da Saudade

FATIMA. Wizyta w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej, który znajduje się w Cova da Iria i jest jednym z najistotniejszych sanktuariów maryjnych w całym świece.
13 maja 1917, około południa, trojgu dzieciom: Lucji de Jesus, Franciszkowi i Jacyncie Marto, pasącym stado owiec w Cova da Iria, objawiła się, "Pani jaśniejsza niż słońce”. Ona prosiła dzieci o modlitwę i obecność w tym miejscu przez 5 kolejnych miesięcy 13 dnia każdego miesiąca o tej samej porze. I tak 13 czerwca, lipca, września i października Pani objawiała się i rozmawiała z nimi w Cova da Iria. 19 sierpnia Matka Boża objawiła się w Valinhos,  prawie 500 metrów od Aljustrel, dlatego że 13 sierpnia dzieci były zabrane przez zarządce kraju do innego miejsca. W ostatnim objawieniu, 13 października w obecnośći prawie 70 000 ludzi, Pani powiedziała że ona jest Matką Bożą Różańcową i poprosiła żeby oni zbudowali na tym miejscu kaplicę na jej cześć.
Oprócz innych budowli,  w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej możemy zobaczyć Bazylikę, miejsce dla modlitw oraz Kaplicę Objawień. Wnętrze Bazyliki zbudowne jest w niezwykle prosty, dekoratywny, architektoniczny styl. Tu znajdują się groby trzech młodych pastuszków .
W Batalha odwiedzimy Klasztor w Batalha, jedną z portugalskich historycznych miejsc, zbudowany z inicjatywy D. João I, w podzięce za pomoc Matki Boskiej i zwycięstwo w bitwie pod Aljubarrotą (1385). Klasztor w Batalha jest jednym z najwspanialszych przykładów architektury i sztuki gotyku w Portugalii i został wpisany na na listę światowego dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego UNESCO.

Powrót do hotelu i kolacja.

Dzień 4

 • Figuera da Foz / Porto / Aveiro / Figueira da Foz

Śniadanie w hotelu. PORTO. Zaczynamy dzień z wizyty do miasta Porto, które jest drugim co do wielkości miastem Portugalii i leży u ujścia rzeki Douro. Zwiedzamy kościół Św. Franciszka, który zbudowany jest w stylu gotyckim XVII wieku. Potem odwiedzimy Palácio da Bolsa, który został zbudowany w XIX wieku z okazji rozwoju przemysłowego miasta.
Następnie zatrzymamy się w dzielnicy Ribeira i zobaczymy jeden z najlepiej zachowanych mieskich rejonów w Portugalii. Dzielnica Ribeira, Porto, została wpisany na listę świątowego dziedzictwa UNESCO.
Później odbędziemy rejs statkiem po rzece Douro (opcjonalne). Ta godzinna wycieczka daje możliwość państwu dowiedzić trochę więcej z historii miasta, którą wykrywają charakterystyczne mosty: most D. Maria Pia, pierwsza poważna praca Gustava Eiffela i most D. Luis I, zaprojektowany przez Teófilo Seyrig, partnera Eiffela. Podczas rejsu można zobaczyć wiele budynków, które są ułożone wzdłuż wąskich i krętych uliczek.
Po rejsie zawitamy na degustację wina w Vila Nova de Gaia. Tu znajdują się najsłynniejsze wina portigalskie, które dojrzewali pod charakterystycznymi czerwonymi dachami, dominującymi w sercu miasta. 

Obiad (opcjonalnie) : Restauracja Chez Lapin

AVEIRO. Aveiro, która znajduje się przy ujściu rzeki Vouga, jest naszym kolejnym przystankiem. Tak zwana „Parque Natural de Ria” to rozległa laguna, gdzie rzeka Vouga uchodzi do Oceanu Atlantyckiego. Miasto jest labiryntem kanałów, z mnóstwem kolorowych łodek.

Powrót do hotelu i kolacja.

 

Dzień 5

 • Figueira da Foz

Dzień przeznaczony na indywidualny wypoczynek. Śniadanie i kolacja.

 

Dzień 6

 • Figueira da Foz / Nazaré / Óbidos / Sintra / Cabo da Roca / Cascais / Carcavelos

Śniadanie w hotelu. NAZARE. Po śniadaniu zawitamy do Nazaré, wioski rybackiej z malowniczą piaszczystą plażą, gdzie nawet dziś możemy zobaczyć rybaków które naprawiają swoje sieci oraz suszą ryb przy kolorowych łódkach. Domki rybackie i strome urwiska nad morzem są intensywnego niebieskiego koloru, dzięki czemu wioska rybacka jest jednym z najbardziej atrakcyjnych turystycznie miejsc Portugalii.
OBIDOS. Wizyta w Óbidos, średniowieczne miasteczko, otoczone murami zamku. Tu możemy zobaczyć dużo zabytków architektury religijnej i malownicze skupisko śnieżnobiałych domów z balkonami z balustradami z kutego żelaza.

Obiad (opcjonalnie) : Restauracja Albergaria Jozefa D’Óbidos

SINTRA. Kontynuujemy naszą podróż wizytą w miasto Sintra, mistyczne i unikalne. Miasteczko jest imponujące nie tylko dzięki licznym zabytkom kulturalnym, ale także za urokliwą przyrodę, plaże i specyficzne wąskie uliczki. Spacerując po mieście możemy poczuć się jak w innym stuleciu.
Sintra została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO.
CABO DA ROCA. Następnie pójdziemy wzdłuż malowniczych krajobrazów winiarskiego regionu Colares do najiwięc wysuniętego punktu Europy „tam gdzie ziemia się kończy, a morze zaczyna”, Cabo da Roca.
CASCAIS. Następnie zawitamy do malowniczego sioła Cascais, pierwotnie była to mała wioska rybacka, do której podczas drugiej Wojny Światowej przejeżdżało dużo uchodzów. Między innymi, wsród nich byli  Król Humbert II z Włoch i  Król Carol II z Rumunii.

Przybycie do hotelu Carcavelos, kolacja.

 

Dzień 7

 • Carcavelos

Dzień przeznaczony na indywidualny wpoczynek. Śniadanie i Kolacja.

 

Dzień 8

Wykwaterowanie z hotelu. Transfer na lotnisko. Wylot do Polski.

 

Liczba osób w grupie 8-13 14-18 19-24 25-30 31-37 38-44 45-52
Cena od osoby 2490 zł 1965 zł 1755 zł 1625 zł 1545 zł 1495 zł 1455 zł

 

Pakiet świadczeń zawartych w cenie:

 • 5 noclegów w Hotelu 3* w Figueira da Foz z wyżywieniem HB (śniadanie i obiadokolacja) z winem i wodą w cenie
 • 2 noclegi w Hotelu 4* w Carcavelos z wyżywieniem HB (śniadanie i obiadokolacja) z winem i wodą w cenie
 • transfer z lotniska w dniu przylotu i wylotu
 • transport klimatyzowanym autokarem podczas całej wycieczki
 • degustacja Ginjinha w Obidos
 • degustacja wina w Vila Nova de Gaia
 • degustacja ciasteczek Belem (2 ciastka i napój)

 

Opcjonalnie możliwość skorzystania:

 • rejs statkiem po rzece Duro +10 Euro/osoba
 • obiady - koszt jednego posiłku (3 dania i napój) od 21 Euro do 35 Euro
 • dopłata do pokoju 1 osobowego +560 zł/os

 

Cena nie obejmuje:

 • kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów oraz usług przewodnika (ok. 50 Euro od osoby)
 • opieka pilota polskiego na całej trasie (łącznie z przelotem) - usługa dodatkowo płatna
 • kosztu biletu lotniczego Polska - Portugalia - Polska
 • ubezpieczenia (KL, NNW i bagaż) - koszt pakietu podstawowego ok. 25 zł od osoby

 

« wróć

Biuro Podróży WATRA TRAVEL, 20-016, ul. Narutowicza 30 tel. +48 81 743 76 56, +48 22 389 76 56, tel. kom. +48 726 06 56 66 fax. +48 81 743 77 75,

design & engine: adm-media.pl